درباره من

درباره من

من سارا مولودزاده متولد اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۲ هستم .
در دورانی از زندگی نوجوانی و جوانی اکثر مواقع در بیان احساسات و خواسته هام به اطرافیانم مشکل داشتم و اونجوری که باید نمیتونستم حرف دلم را با وجود درست بودن به طرف مقابلم منعکس کنم ؛ و این موضوع همیشه موجب آزار من می شد .
خلاصه اینکه مسئله ی من بیان حرف و خواسته و دفاع از حق خودم بود .و همین موجب شد که پتانسیل خوبی برای خوندن رشته حقوق بعد از مدتی از دیپلم شد.
و صد البته علم حقوق و بایسته های حقوقی یک راهکار خوبی بمن نشون داد که در مرحله اول چطوری خواسته خودم رو مطرح کنم و اساسا چطوری صحبت کنم . و اینکه با استدلال و منطق دیگران رو متقاعد کنیم خودش الفبای علم حقوق هست و در کنار اون منابع و مقررات حقوق رو یاد گرفتم که چطوری میشه علاوه بر خواسته خودت خواسته دیگران رو بوکالت از اونها به قاضی یا هر ارگان دولتی برسونی و یه جورایی به قول ما حقوقی ها احقاق حق کنیم .
این انگیزه و پتانسیل در اظهار نظر و احقاق حق در زمان انتخاب بین وکالت و سر ذفتری به عنوان یک شغل ؛ جای هیچ گونه فکر کردن بغیر از وکالت رو در ذهن من باقی نگذاشت.
خلاصه اینکه در ازمون وکالت شرکت کردم و با ذوق و شوقی که داشتم رتبه  اول کانون وکلای کردستان شدم .
و اینطوری شد که راهی رو انتخاب کردم که به عنوان وکیل دادگستری بتونم  نه تنها در بیان خواسته خودم بلکه بیان خواسته دیگران هم در دستگاه قضا قدمهای بزرگی بردارم . و خوشبختانه در این مدت ۱۴ سال کارنامه خوبی هم داشتم .
در طول مسیر کار وکالت و تجربه ای که بدست اوردم با در نظر گرفتن خواسته های موکلینم متوجه چند نکته شدم .
دغدغه های موکلین به شرح ذیل :
  • اعتماد به وکیل و دغدغه ی اینکه که نکنه خدای نکرده با طرف مقابلم سازش کنه ( که خدا رو شکر در بین همکارای وکیل موارد نادری و انگشت شماری ممکنه پیدا بشه )
  • ایا وکیلم سواد کافی برای انجام کار و موضوع پرونده من رو داره یا خیر ؟
  • پیگیری پرونده از جهت زمان و حصول نتیجه
  • اطلاع رسانی و آگاهی از روند پرونده
از طرفی امکان لحاظ نمودن همه ی موارد بالا کار خیلی سختیه و به تنهایی یه وکیل نمیتونه پاسخگوی همه ی این موارد باشه بطور مثال یه وکیل صبح رو تو دادگاه هست و امکان پاسگو بودن براش وجود نداره و بلافاصله دو تا جلسه کاری براش پیش میاد و تا پاسی از بعد از ظهر هم در گیر جلسه هست و در این فاصله موکل چند بار تماس داشته و با عدم پاسخگویی از طرف وکیل مواجه شده .
موضوع تخصص در همه موضوعات حقوقی هم با توجه به پیچیده تر شدن روابط اجتماعی و حقوق به تنهایی با یک نفر وکیل امکان پذیر نیست . و نیاز به تخصص و تجربه هر چه بیشتر نیاز میشه . حالا باید چی کار کنیم بنابراین دغدغه های وکیل هم شامل :
  • نداشتن وقت کافی برای پیگیری و پاسخگو بودن در برابر موکل
  • نداشتن تخصصهای لازم در همه ی امور حقوقی و غیر حقوقی
این نیازها در تقابل همدیگر با سازماندهی و ایجاد تغییر قابل در نحوه ی کار مرتفع می گردد لذا با ایجاد کارگروههای حقوقی در راستای رفع مشکلات برامدم .  ایجاد و سازمان دهی دپارتمان تخصصی حقوق با حضور وکلای مجرب و متخصص و وکلای جوان که در تعامل با همدیگر علاوه بر کسب در امد موجبات احقاق حق موکل و حصول نتیجه بهتر از نتایج پر بار و کارامد این تصمیم  می باشد .
پست شد در : دسته‌بندی نشدهبرچسب زده شد ٬

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *