دعاوی بانکی

حقوق و مقررات بانکی

عقود و قراردادهای  بانکی و دعاوی بانکی

دعاوی بانکی موضوعی تخصصی و فنی است و تنظیم دادخواست و شیوه اقامه دعوی و نیز رسیدگی به آن در دادگاههای حقوقی نیازمند توانایی ، تخصص و تجربه است . با این وصف اقامه  عوی به وسیله اشخاص معمولی امکان پذیر نیست . به همین جهت دعوی بانکی” باید به وسیله وکیل دادگستری اقامه گردد .

در این میان هر وکیلی اگاهی کامل از مقررات پولی و بانکی ندارد همچنان که هر مقام قضایی نیز تجربه و تبحر کافی در این راستا ندارد.به همین جهت نتیجه مطلوب حاصل نمی شود .و اتلاف وقت و انرژی و هزینه برای خواهان حاصل خواهد داشت .

بدیهی است ظهور و بروز روابط بانک و موسسات مالی و اعتباری با اشخاص حقیقی و حقوقی ، در قالب عقود و قراردادهای بانکی ( قراردادهای تخصیص منابع بانکی ) که از تنوع برخوردار بوده ( عقود مشارکتی و عقود مبادله ای ) .در عقود مشارکتی از قالب هایی نظیر مشارکت مدنی مضاربه مزارعه و مساقات و در عقود مبادله ای از قالب هایی مانند فروش اقساطی و اجاره به شرط تملیک و بیع سلف و خرید دین و مرابحه و استنصاع استفاده می نمایند . ارتقاء اگاهی و اطلاعات در این خصوص کمک شایانی در اتخاذ تصمیم در زمان اخذ وام به گیرندگان تسهیلات بانکی مینماید و در صورت اخذ وام و بروز اختلاف با بانک نیز می توان با اگاهی از حقوق خود برخی مسائل را حل نمود .

در این سایت در نظر داریم که مطالب مهم و کاربردی را برای آگاهی شما بیاوریم تاسهم کوچکی در ارتقائ اگاهی شما مشتریان عزیز از طریق سایت و سایر شبکه های اجتماعی  داشته باشیم.

دسترسی سریع و اطلاعات جزئی از طریق شبکه های اجتماعی lawyer_moloudzadeh .

در صورت نیاز به مشاوره تماس بگیرید.

۰۲۱۶۶۳۴۲۰۰۱

۰۹۱۲۷۳۳۴۸۴۲

در صورت نیاز به وکیل با هماهنگی قبلی  مراجعه حضوری داشته باشید .

د.